سفارش تبلیغ
صبا

در این فایل صوتی،علی رضا نوری زاده به همراه چند عنصرضد انقلاب دیگر،خاطراتی ضد اخلاقی را از روابط نامشروعش با دختران جوان روایت می کند و در اقدامی عجیب تر این رابطه را برای خود و هم مسلکانش یک حق منطقی توصیف می کند.نوری زاده، در این فایل صوتی از روابط نامشروع افرادی چون امیر فرشاد ابراهیمی، فردی به نام مهدی الف و مسعود بهنود و دختری به نام نسیم هم سخن می گوید.

 
        نوشته شده توسط :بهشت ... نظر ...

« توبه / میخوام نمیشه!! »
90/7/30 - 11:4 ع

بسم الله

 

تلقی بیشتر مردم از توبه و اصلاح رفتار این است که تنها در یک شرایط ویژه‌ی عاطفی، احساسی و معجزه‌گونه می شود توبه کرد و پس از آن فورا به مرتبه عصمت! می رسند.

یعنی اگر از یک گناه کبیره توبه می کنند، در مقابل تمام گناهان و خطاهای ریز و درشت مصونیت پیدا می کنند.

هر چند تعریف قرآن و اهل بیت(ع) از توبه با این تلقی نادرست بسیار متفاوت است و فاصله دارد ولی این نگاه نادرست وجود دارد و مانع بازگشت خیلی ها می شود.

با این باور نادرست، پس از توبه، سطح انتظار فرد ازخودش به شدت افزایش پیدا کرده و با کوچک ترین گناه، آرامش و اطمینان خود را از دست داده و خود را سرزنش می کند و اعتماد به نفس و عزت نفس خود را از دست می دهد و عدم موفقیت خود در توبه را (با تلقی اشتباه)ناشی از عدم توجه و عنایت خداوند و روسیاهی و بدشانسی خود می داند و خود را مردود همیشگی درگاه الهی می داند و آدمی در این حال ، سخت طعمه‌ی شیطان می شود.

با توجه به پرسش های متنوع در خصوص توبه واصلاح رفتار و وجود این نوع تلقی اشتباه, مراحل توبه را با هم مرور کنیم:

- پشیمانی (النـَّدمُ توبة)

- تصمیم جدی برای ترک گناه(عزم)

- بازگشت به سوی خدا و عذر خواهی وطلب مغفرت از خدای غفور(استغفر الله ربی واتوب الیه)

- اگر حقی از خدا یا مردم در گناه ضایع شده باید جبران شود.(مثلا:خیانت در امانت ,حق مردم و ترک نماز ,حق خدا)

- اصلاح برنامه زندگی

- عدم تکرار خاطرات گناه و عدم تکرار سرزنش خود (التائب من الذنب کمن لا ذنب له)

- اطمینان کامل به رحمت بی انتها و مغفرت بی نهایت خداوند غفور رحیم برای همیشه

 
 •        کلمات کلیدی : توبه-پشیمانی-النـَّدمُ توبة
 •         نوشته شده توسط :بهشت ... نظر ...

  « فرشته بیکار »
  90/7/30 - 10:46 ع

  روزی مردی خواب عجیبی دید،او دیدکه پیش فرشته‌هاست و به کارهای آنها نگاه می‌کند، هنگام ورود، دسته بزرگی از فرشتگان را دید که سخت مشغول کارند و تند تند نامه‌هایی را که توسط پیک‌ها از زمین می‌رسند، باز می‌کنند، و آنها را داخل جعبه می‌گذارند. مرد از فرشته‌ای پرسید، شما چکار می‌کنید؟

  فرشته در حالی که داشت نامه‌ای را باز می‌کرد،گفت: این جا بخش دریافت است و ما دعاها و تقاضاهای مردم از خداوند را تحویل می‌گیریم. مرد کمی‌ جلوتر رفت،باز تعدادی از فرشتگان را دید که کاغذهایی را داخل پاکت می‌گذارند و آنها را توسط پیک‌هایی به زمین می‌فرستند.

  مرد پرسید: شماها چکار می‌کنید؟ یکی از فرشتگان با عجله گفت: این جا بخش ارسال است، ما الطاف و رحمت‌های خداوندی را برای بندگان می‌فرستیم.

  مرد کمی‌جلوتر رفت و دید یک فرشته‌ای بی کار نشسته است مرد با تعجب از فرشته پرسید:شما چرا بی کارید؟

  فرشته جواب داد:این جا بخش تصدیق جواب است. مردمی‌که دعاهایشان مستجاب شده، باید جواب بفرستند، ولی فقط عده بسیار کمی‌جواب می‌دهند.مرد از فرشته پرسید:مردم چگونه می‌توانند جواب بفرستند؟ فرشته پاسخ داد:بسیار ساده فقط کافیست بگویند

  "خدایا شکر"
 •        کلمات کلیدی : شکرخدا
 •         نوشته شده توسط :بهشت ... نظر ...