سفارش تبلیغ
صبا

« سلام بانو ی بی نشان »
91/2/31 - 11:2 ع

زینب طهرانی مقدم فرزند ارشد این شهید حسن تهران مقدم در شهادت بانوی عالمین حضرت فاطمه (س) باب دل گشاده و می‌نویسد: 

 

 

زینب طهرانی مقدم فرزند ارشد این شهید عزیز در شهادت بانوی عالمین حضرت فاطمه (س) باب دل گشاده و می‌نویسد: 

 

سلام بانو ی بی نشان

این روزها به دور و بر که نگاه می کنم آدمها مختلفند. یک عده اند که تو را نمی شناسند. هر سال که برای ما به دنیا می آیی برای مادرشان هدیه می خرند و هر سال که برایمان شهید می شوی، شمال می روند و کارهای عقب افتاده شان را انجام می دهند. یک عده تو را می شناسند. برای ولادتت شادند و برای شهادتت محزونند. شاید هیئتی بروند و سینه ای هم بزنند ولی از زندگی تو در این فاصله ی کوتاه ولادت تا شهادت چیزی نمی دانند. اگر هم بدانند چیزی توی زندگی شان عوض نمی شود.

ولی بانو یک عده هم هستند که با کمی شان می ارزند به همه ی قبلی ها. کسانی که با تو زندگی می کنند. با تو نفس می کشند و مثل تو شهید می شوند. کسانی که دغدغه ی دین دارند و امام شناسند. کسانی که هر چقدر هم برای خودشان کسی باشند برای ولایت خاکند. کسانی که دختر دار می شوند و ذوق می کنند. چرا که می توانند اسم های تو را بگذارند برای جگرگوشه شان.

 

کسانی که هر هفته که هیئت می روند و هر از گاهی که هیئت می آید خانه شان به اسم شما گریه می کنند و آه می کشند. حتی بانو اسم هیئت بعضی شان "محبان فاطمه" است. می شناسی که؟ لابد پدرم را دیده بودی که چه طور یک گوشه مظلوم می نشست و بر خلاف همیشه که ما جز خنده از او نمی دیدیم برای مظلومیتت اشک می ریخت؟ چند بار برایمان قصه ی تو را گفته باشد خوب است؟ چند بار جمعمان کرده باشد و حدیث کساء خوانده باشد خوب است؟

 

خودش می گفت که در جنگ هربار که عملیاتی، کاری را با توسل به شما شروع کرده اند پیروز شده اند و دوستانش می گفتند هر کار مهم موشکی به دست پدرم جز با توسل به بانوی مدینه شروع نمی شد. شما که باید بهتر از من بدانید. حرف کم می زد و از دوربین و جلسات فراری بود اما همان سخنرانی های هراز گاهش را با سلام و صلوات به شما و پدر و همسر و فرزندانتان شروع می کرد.

 

سادات برایش با سایر افراد فرق بزرگی داشتند و اینکه منتسب به شما و فرزندانتان بودند کافی بود که احترامشان کند. حتی من بعد از اینکه ترکش سر و پهلو و بازوی بابا را شکافت و او را به سوی شما پر داد فهمیدم که تعدادی از ایتام سادات را کفالت کرده بود و بهشان می رسید.

حرف من اما بانو چیز دیگری است. امسال فاطمیه که یتیمم، آمده ام شهادت بدهم. برای تو نه که می دانم تو شاهد بوده ای. ولی برای کسانی که پدرم را نمی شناسند می خواهم شهادت بدهم که پدر من فاطمی زندگی کرد که اجازه دادند فاطمی بمیرد.

 

اللهم اجعل محیای محیا محمد و ال محمد و مماتی ممات محمد و ال محمد
 •        کلمات کلیدی :
 •         نوشته شده توسط :سربازان وطن ... نظر ...

  بزرگترین اقدام نظامی ایران در نبرد هشت ساله

  شناسنامه عملیات «الی بیت المقدس»

   وسعت این منطقه، در مقایسه با منطقه عملیاتی شمال شوش و غرب دزفول در فتح مبین، بیش از دو برابر بود.

  خبرگزاری فارس: شناسنامه عملیات «الی بیت المقدس»

  به گزارش گروه «حماسه و مقاومت» خبرگزاری فارس، حضرات آقایان! در هر نقطه که هستید مردم را برای جنگ و درگیری با آمریکا و اذناب خونخوارش چون رژیم عراق آماده کنید که جنگ، جنگ است و عزت و شرف میهن و دین ما در گرو همین مبارزات است و میهن عزیزتر از جان ما، امروز منتظر است تا یکایک فرزندان خود را برای نبرد با باطل مهیا سازد. ما برای میهن عزیزمان تا شهادت یکایک سلحشوران ایران زمین مبارزه می‌کنیم و پیروزی ما حتمی است.

  «امام خمینی(ره)، 5 مهرماه 1359، صحیفه نور، جلد 13، ص 98»

   

  *شناسنامه عملیات

  نام عملیات: الی بیت‌المقدس (بر اساس طرح عملیاتی «کربلا_ 3»)

   

  رمز: یا عی بن ابی طالب (ع)، برای مراحل 1 تا 3، برای مرحله پایانی؛ یا محمد بن عبدالله (ص).

   

  منطقه: غرب رودخانه کارون و شهرستان خرمشهر

   

  مدت: 9 اردیبهشت تا سوم خرداد 1361 هجری

  شمسی

   

  هدف: آزاد‌سازی شهرهای خرمشهر، هویزه، دشت جفیر، پادگان حمید و جاده اهواز _خرمشهر؛ خارج ساختن شهرهای اهواز، حمیدیه، سوسنگرد و جاده اهواز _ آبادان از برد آتش توپخانه سپاه سوم دشمن؛ تامین مرز بین‌المللی.

   

  سازمان عمل کننده: سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی.

   

  مرحله اول عملیات: عملیات در ساعت 24 شامگاه پنجشنبه 9 اردیبهشت 1361 با سه قرارگاه عملیاتی قدس، فتح و نصر به فرماندهی قرارگاه مرکزی کربلا آغاز شد و رزمندگان قرارگاه‌های فتح و نصر، ضمن عبور از رودخانه کارون موفق شدند به جاده اهواز_‌خرمشهر دست یابند.

   

  مرحله دوم عملیات: در این مرحله که در ساعت 21.30 روز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1361 آغاز شد، رزمندگان قرارگاه‌های عملیاتی فتح و نصر در محور حسینیه به نوار مرزی رسیدند.

  بنابراین دشمن مجبور شد از شهر اشغالی هویزه، پادگان حمید و دشت جفیر سریعا به داخل خاک عراق عقب‌نشینی کند.

   

  مرحله سوم عملیات: مرحله سوم در ساعت 22 روز یکشنبه 19 اردیبهشت 1361 آغاز شد و هرچند تلفات و خسارات سنگین بر دشمن وارد آمد، لیکن هوشیاری و تمرکز یگان‌های عمدتا زرهی سپاه سوم ارتش بعث در خطوط پدافندی، موجب شد رزمندگان نتوانند به اهداف تعیین شده دست یابند.

   

  مرحله چهارم عملیات: در این مرحله از عملیات که با سه قرارگاه عملیاتی فتح، نصر و فجر در ساعت 22.30 روز شنبه 1 خرداد 1361 آغاز شد، نیروهای عمل کننده موفق شدند پس از محاصره خرمشهر و اسیر کردن نیروهای دشمن، این شهر را در ساعت 11 صبح روز دوشنبه 3 خرداد 1361 (پس از 575 شبانه روز اشغال) آزاد کنند.

   

  میزان شهیدان و مجروحان خودی: موفقیت این عملیات حاصل فداکاری همه رزمندگان ارتشی، سپاهی، بسیج و جهاد سازندگی شرکت کننده در نبرد، به ویژه ایستادگی و از جان گذشتگی حدود 6000 شهید و 24000 مجروح می باشد.

   

  نتایج: دستیابی به کلیها اهداف عملیات

   

  وسعت منطقه آزاد شده: 5380 کیلومتر مربع

   

  تلفات ارتش بعث: 16000 کشته و مجروح، 19000 اسیر.

   

  انهدام تجهیزات دشمن: حدود 550 دستگاه تانک و نفربر زرهی، 53 فروند هواپیما، 50 دستگاه خودرو، 3 فروند هلی‌کوپتر و ...

   

  غنائم: حدود 50 دستگاه تانک و نفربر، 300 خودرو، 30 قبضه توپ و ...

   

  مشروح وقایع نبرد الی بیت‌المقدس: به دنبال مباحث گسترده و بررسی‌های فراوانی که در بین فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، سرانجام از سوی «قرارگاه مرکزی کربلا» مرکز فرماندهی مشترک نیروهای سپاه و ارتش، ماموریت و اهداف طرح عملیاتی «کربلا _ سه»، به منظور کار در مناطق اشغالی جنوب خوزستان به شرح ذیل اعلام گردید:

   

  *ماموریت:

  نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، متشکل از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ماموریت دارند که در ساعت (س) روز (ر) در منطقه عمومی جنوب رودخانه کرخه کور و غرب رودخانه کارون «تک» نموده و ضمن انهدام نیروهای موجود دشمن و آزاد‌سازی شهرهای «خرمشهر» و «هویزه»، خط مرز بین‌المللی را تامین و از حمله مجدد احتمالی به ایران جلوگیری به عمل آورند.

   

  اهداف:

   

  1_ انهدام نیروی دشمن حداقل با استعداد‌ی بیش از دو لشکر

  2_ آزاد‌سازی شهرهای خرمشهر، هویزه و پادگان حمید

  3_ آزاد‌سازی حدود شش هزار کیلومتر مربع از سرزمین‌های اشغالی

   

  * منظور:

   

  1_ خارج نمودن شهرهای اهواز، حمیدیه و سوسنگرد از برد توپخانه دشمن

  2_ ترمیم مرزهای بین‌المللی و رفع اشغال اراضی کشور

  3_ آزاد شدن جاده مواصلاتی اهواز_ خرمشهر و خارج شدن جاده اهواز_ آبادان از زیر برد توپخانه دشمن

  شهید غلام حسین افشردی (معروف به حسن باقری) فرمانده قرارگاه عملیاتی نصر سپاه، در خصوص مشخصات منطقه عملیاتی برگزیده از سوی قرارگاه مرکزی کربلا برای اجرای طرح عملیاتی «کربلا _ سه» می‌گوید:

  «... با توجه به مناطقی که تا آن موقع در خوزستان آزاد شده بود، طبیعتا عرصه حمله بعدی ما، منطقه جنوب کرخه کور و غرب رود کارون بود.

  وسعت این منطقه، در مقایسه با منطقه عملیاتی شمال شوش و غرب دزفول در فتح مبین، بیش از دو برابر بود؛ یعنی ما در فتح مبین روی زمینی کار کردیم که حدود دو هزار کیلومتر مربع وسعت داشت؛ حال آنکه این بار در منطقه‌ای با وسعت حدود شش هزار کیلومتر مربع با دشمن مواجه بودیم... به خصوص که شرایط مناسبی برای کار کردن در این منطقه وجود نداشت. منطقه عمدتا محصور در بین دو رودخانه بود: در ساحل رود کرخه کور، دشمن به رودخانه چسبیده بود و در رودخانه دیگر [کارون] که دشمن در قسمت‌هایی با ساحل فاصله داشت، عرض رودخانه بیش از آن بود که به راحتی اجازه هر نوع فعالیتی را در غرب آن به نیروهای خودی بدهد.»

   

  شهید علی صیاد شیرازی،فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، درباره علل و عوامل گزینش منطقه مزبور برای اجرای طرح عملیاتی «کربلا _ سه» می‌گوید:

  «... بعد از عملیات فتح مبین، روحیه‌ای عالی بر رزمندگان اسلام حاکم بود. قوت و اطمینان برای ادامه نبرد داشتیم و پیروزی را حتمی می‌دانستیم. می‌توانم بگویم یکی از دلایلی که موجب شد بعد از عملیات فتح مبین دست به یک اقدام جسورانه بزنیم و منطقه‌ای را به عنوان عرصه نبرد طراحی کنیم که حدود شش هزار کیلومتر مربع وسعت داشت، این بود که از هر نظر احساس قوت و قدرت می‌کردیم...

  در آن زمان، بیشتر از همه، بعد روحی و روانی بود که حاکم می‌شد و درست عکس همین حالات را در دشمن می‌دیدیم؛ یعنی به تناسب روحیه و توانمندی‌‌ای که در جبهه حق به وجود می‌آمد، جبهه باطل ضعیف می‌شد و در موضع انفعالی قرار می‌گرفت. این دلیل پیروزی ما بود.»

   

  * علل انتخاب منطقه

   

  پس از آزاد‌سازی مناطق غرب رودخانه کرخه در عملیات فتح‌مبین، منطقه عمومی غرب رودخانه کارون یعنی آرین منطقه اشغالی جبهه جنوب که همچنان در دست دشمن قرار داشت، در روند سلسله عملیات‌های آزاد‌‌سازی مناطق اشغالی قرار گرفت. برخلاف گذشته که در زمینه انتخاب منطقه برای عملیات، گاهی بین فرماندهان نظامی اختلاف‌نظر به وجود می‌آمد، در مورد این منطقه اتفاق‌نظر کاملی وجود داشت، به همین دلیل، بلافاصله پس از اتمام عملیات «فتح مبین» مقدمات اجرای عملیات الی بیت‌المقدس فراهم شد.

   

  در اجرای عملیات جدید از آن جهت بر سرعت عمل تاکید می‌شد، که دشمن اطمینان داشت آزاد سازی این منطقه هدف عملیات بعدی جمهوری اسلامی است، لذا سهل‌انگاری‌ در این امر، افزایش آمادگی دشمن و دشوار‌تر شدن کار نیروهای خودی برای رسیدن به اهداف را در پی داشت. ضمن این که دشمن از مدت‌ها پیش بر اقدامات پدافندی خود در این منطقه افزوده بود.

   

  با آن که فرماندهان نظامی، منطقه غرب کارون را برای عملیات انتخاب کرده بودند، ولی هنوز نگرانی‌هایی وجود داشت؛ محسن رضایی میرقائد فرمانده کل وقت سپاه در این باره گفته است:

  «... همچنان، از نظر تاکتیکی، این نگرانی وجود داشت که [آیا] دشمن در پشت جاده اهواز _ خرمشهر در مقابل ایستگاه حسینیه به لحاظ استحکامات و استعداد از چه موقعیتی برخوردار است؟ این نگرانی با به دست آوردن اطلاعات از عمق [منطقه استقرار] دشمن و همچنین پیدا کردن یک منطقه استراتژیکی ‌عملیاتی که کلید منطقه بود، برطرف شد: منطقه جنوب صحرای کوشک تا شمال ایستگاه حسینیه، قلب منطقه بود که با تسلط بر این منطقه، می‌توانستیم برای دشمن مشکل ایجاد کنیم. در این منطقه لشکر 3 زرهی به عنوان احتیاط، لشکر 11 و تیپ 48 در خرمشهر و لشکرهای 5 مکانیزه و 6 زرهی در شمال منطقه (دشت جفیر) مستقر بودند. دوگانگی ماموریت احتیاط‌های دشمن، ما را از اهمیت منطقه آگاه کرد. ما چنین پیش‌بینی می‌کردیم که در صورت دستیابی به این منطقه، می‌توانیم:

  1_ عقبه لشکرهای 5 و 6 را تهدید کنیم؛ چون دشت جفیر، به منزله تمامی عقبه دشمن محسوب می‌شد.

   

  2_ پیشروی به سمت بصره را تسهیل کنیم.

   

  3_ نسبت به خرمشهر و انجام تک احاطه‌ای در این منطقه، از موقعیت سرکوب برخوردار شویم.»

   

  ادامه دارد...
 •        کلمات کلیدی :
 •         نوشته شده توسط :سربازان وطن ... نظر ...


   http://sorkh-sabz.persiangig.com/imam-naghi.jpg

  دانلود عکس در سایز اصلی

   

  ·          احمق ها نفهمیدند با توهین به انقلاب اسلامی و رهبر گرانقدرش - در کنار توهین به امام هادی و امام زمان علیه السلام – مهر تاییدی زدند بر صراط مستقیم این انقلاب و این رهبر .

   

  ·         متوکل چون فتح بن خاقان را به وزارت منصوب کرد ، امر نمود که همه بزرگان در رکاب او و فتح بن خاقان پیاده راه روند . راوی می گوید : حضرت هادی علیه السلام را دیدم که در آن هوای گرم پیاده می رود . به ایشان گفتم : نباید شما را به چنین کاری وا دارند . حضرت فرمودند : اینها قصدشان از این کار استخفاف من است ؛ ولی نمیدانند که من از ناقه صالح کمتر نیستم . راوی گوید : این جمله را نزد بزرگی گفتم . او گفت : متوکل بیش از سه روز زنده نیست ؛ زیرا خداوند درباره قوم صالح می فرماید "چون ناقه را پی کردند ، بیش از سه روز زندگی نکردند ."

  + سه روز تمام نشده بود که منتصر عباسی (پسر متوکل) با چند نفر از غلامان خود وارد جلسه متوکل شدند و فتح بن خاقان را با متوکل پاره پاره کردند .

   

  منبع : جلاء العیون شبر ج3ص122 نقل از سید بن طاووس در المهج – بحارالانوار ج11ص113(چاپ سنگی) .

  به نقل از کتاب زندگانی چهارده معصوم علیهم السلام آیت الله مظاهری .

   

  ·         یک جان که بیشتر نداریم ؛ این هم نذر امام هادی...(آقا جان بپذیر)

   
          نوشته شده توسط :سربازان وطن ... نظر ...

  « این بقیه الله »
  91/2/8 - 8:51 ص

  سلام امروز تو آپارات چرخی میزدم که چندتا کلیپ از درگیریهای آفریقا دیدم .تولحظه اول گفتم اینا چقدر وحشی هستند اما یه کم بعد دیدم واقعا بی بزرگتر وسرپرست اند.بی کسی عجب درد بزرگی است واقعا زجر می کشند اما دادخواه ای ندارندبا خودم گفتم ما دردمون چیه به خدا ،تو رفاه زندگی می کنیم بعد دم از مشکلات می زنیم .شرمنده شدم وگفتم دعا ندبه می رویم وفقط فکر مون گرفتن حاجت از امام زمان  (عج) است اونم مادیات اونم خودمون نه ....

  من شرمنده ام از  امام زمان (عج) ومی گیم آقاجون بیا ؛نه برای خانه دار شدن ؛نه ماشین دار شدن ؛نه قبول شدن ؛؛بیا برای انسانیت؛عدالتخواهی ؛به حق اشک مظلومان به ناله مادرت زهرا(س)........

  شرمنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــداه ام آقاجونگریه‌آور
          نوشته شده توسط :سربازان وطن ... نظر ...

  باسلام وعرض تسلیت شهادت مادرمان حضرت زهرا (س)چندتا عکس از  عزاداری در حسینیه امام خمینی گذاشتم امیدوارم این عکس ها را دانلود کنید ولذت ببرید.

   

   دانلود فایل
          نوشته شده توسط :سربازان وطن ... نظر ...

     1   2   3   4      >